piątek, 19 maja 2017

Krok po kroku : Makijaż brwi.Dzisiaj pojawiam się z moim ulubionym sposobem na brwi, które jak wiadomo są ramą twarzy i żaden makijaż nie będzie wyglądał dobrze bez nich.

Natura nie obdarzyła mnie gęstymi i pięknymi brwiami, dlatego nadrabiam to codziennie rano tworząc od nowa cały kształt. 


Próbowałam już wielu sposobów, kredek, mazaków, cieni, farbek, ale moje serce podbiła pomada. Tutaj niestety nie zostanę okrzyknięta wielkim odkrywcą, ponieważ mój ulubiony produkt do brwi to osławiona i uwielbiana pomada z Inglota. Jednak nie od razu znalazłam swój ideał, przeszłam już przez większość jasnych kolorów i dopiero teraz kupiłam taki, który mam nadzieję zostanie ze mną na dłużej. 


Jestem fanką mocno zaznaczonych brwi i nawet, gdy mam leniwy dzień i robię sobie minimalistyczny makijaż, to brew musi być i to dość wyraźna.

Mimo że tak jak wspominałam nie mam zbyt gęstych brwi to moje włoski są bardzo miękkie i lubią po jakimś czasie opadać, dlatego do wykończenia makijażu używam bezbarwnego żelu do brwi, również z Inglota. On akurat trafił do mojej kosmetyczki niedawno, ale jak na razie zapowiada się, że nie trafi w kąt razem z innymi nietrafionymi zakupami. Dość mocno przytrzymuje włoski, co dla niektórych może być niekomfortowe, ale ja to lubię, a później trzyma je przez cały dzień w jednym miejscu.
A teraz krok po kroku pokażę jak uzupełniam sobie brwi.

Na samym początku podkreślam podstawę brwi linią, którą rozpoczynam od środkowej części ciągnąc do końcówki, a dopiero później nie dokładając produktu, uzupełniam początek brwi.

Kolejnym krokiem jest dla mnie zaznaczenie końcówki, tutaj muszę się troszkę nagimnastykować, aby wyszło to równo, a łuk nie był przesadzony, ponieważ w tym miejscu mam bardzo widoczny deficyt włosków.


Resztę uzupełniam coraz mniejszą ilością produktu tak, aby cieniowanie było najlżejsze w wewnętrznej stronie i od góry. W tym kroku czyszczę też dół korektorem, aby brwi były mocniej zaznaczone i schludne.

Na sam koniec na włoski nakładam przezroczysty żel, który utrzyma je cały dzień w jednym miejscu i delikatnie nabłyszczy.

❤❤❤❤

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz